Schody Teko Pełne

Producent: TEKO
Dostępność:
Jest
szt.


Samonośne schody pełne, w których konstrukcję nośną stanowią dwie belki stalowe w układzie prostym lub zygzak. Konstrukcja nośna została zabudowana oraz wykończona w dowolny, ustalony przez klienta sposób, najczęściej tak samo jak sąsiadujące z nią ściany.
Podniebienie schodów może stanowić płaszczyzna zygzakowa, będąca kopią linii schodów lub może zostać wykończona w linii prostej - klasyczne podniebienie schodów betonowych.
Stopnie stanowią 4 cm blaty drewniane wykonane z litych fragmentów drewna klejonych czołowo. Najczęściej jednak z uwagi na egonomię wykonuje się zabezpieczające cokoły naścienne oraz wąskie podstopnice, stanowiące 1/3 wysokości stopnia - stąd nazwa Obkładka 1/3.


OBKŁADKA 1/3

Najbardziej popularna obkładka na schody betonowe, stopień drewniany o grubości 4 cm, dodatkowo dla podniesienia walorów estetycznych nadaje się stopniom kształty łukowe.
Podstopnica betonowa zabezpieczona jest wąską listwą stanowiącą 1/3 wysokości stopnia.
Cokoły naścienne zabezpieczają ścianę przed zabrudzeniami pochodzącymi od obuwia oraz od utrzymywania schodów w czystosci. 
Standardowo wykonuje się cokoły w kształcie zygzaka - siekierka lub na specjalne zamówienie tzw. cokoły grzebieniowe. Na zewnętrznej powierzchni biegu czyli na policzku wykonuje się dekor w postaci półksiężyca, który łączy stopień oraz listwę podstopnicy.